II MEMORIAŁ OLKA OSTROWSKIEGO W NARCIARSTWIE WYSOKOGÓRSKIM

2018-02-09

W dniu 3 lutego 2018 r. w Bieszczadach odbył się II Memoriał Olka Ostrowskiego w narciarstwie wysokogórskim. W imprezie udział wzięło 25 dwuosobowych zespołów reprezentujących wszystkie Grupy Regionalne GOPR. Uczestnicy wystartowali z okolic rodzinnego domu śp. Olka w Wetlinie i po pokonaniu Połoniny Wetlińskiej i Caryńskiej zameldowali się na mecie przed Hotelem Górskim PTTK w Ustrzykach Górnych. Honorowym starterem byli Piotr, Michalina i Tomek Ostrowscy. Trasa liczyła 20 km a suma podejść ok. 1 300 m. Pogoda był typowo ratownicza, świeży opad śniegu ok. 30 cm, minusowa temperatura, zamieć śnieżna. Wszyscy uczestnicy zmieścili się w 5 godzinnym limicie czasu przejścia.

Wieczorem w hotelowej restauracji odbyło się uroczyste zakończenie Memoriału, w którym uczestniczył Pan Marek Kuchciński Marszałek Sejmu RP. Korzystając z okazji Kol. Jan Łuszczewski Prezes Zarządu Głównego GOPR i Kol. Jacek Dębicki Naczelnik GOPR wręczyli Panu Marszałkowi Statuetkę GOPR oraz przekazali gorące podziękowania za okazaną Górskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu pomoc i życzliwość. Medalami 65-lecia GOPR uhonorowani zostali Gospodarze obiektu Państwo Anna i Józef Szombara. Specjalną nagrodą „drewniane narty”, ufundowaną przez Rodzinę i Przyjaciół Olka wyróżnieni zostali Kol. Kol. Szymon Zachwieja i Piotr Stolarczyk z Grupy Podhalańskiej GOPR i Kol. Kol. Jakub Przystaś i Piotr Kożuch z Grupy Krynickiej GOPR. Wszyscy uczestnicy Memoriału w drodze lodowania otrzymali nagrody ufundowane przez Sponsorów i Partnerów GOPR: Mercedes Benz Polska, TATRA, PZU, Satel, LG, GP Batteries, Salewa.

Pomimo trudnych warunków pogodowych impreza przebiegł w miłej, przyjaznej i sympatycznej atmosferze, czego wyrazem były wspólne posiady uczestników, gości i ratowników zabezpieczających Memoriał, które trwały do późnych godzin nocnych.

Memoriał zorganizował Zarząd Główny GOPR i Grupa Bieszczadzka GOPR. Wszystkim, którzy wspierali finansowo i pomagali przy organizacji i bezpiecznym przebiegu Memoriału serdecznie dziękuje. Bardzo dziękuje Rodzinie i przyjaciołom Śp. Olka Ostrowskiego.


Jacek Dębicki
Naczelnik GOPR