OSIEM NOWYCH MERCEDESÓW GLC W SŁUŻBIE GOPR

2017-08-14

Krynica-Zdrój. Mercedes-Benz kontynuuje wspieranie Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W miniony weekend w Krynicy-Zdroju, podczas pikniku charytatywnego Fundacji GOPR i Dnia Ratownika Górskiego z okazji 65-lecia GOPR, flotę pogotowia zasiliło 8 nowych Mercedesów GLC 220 d 4MATIC. Samochody będą służyć ratownikom zarówno w codziennej pracy w górach, jak i przy prowadzeniu działań edukacyjno-szkoleniowych.

Przekazanie nowych aut zbiegło się z wyjątkowym świętem. 5 i 6 sierpnia w Krynicy-Zdroju odbywały się obchody Dnia Ratownika Górskiego, mające na celu przybliżenie tajników pracy ratowników GOPR i promocję reguł bezpiecznego poruszania się po górach. W ramach imprezy zorganizowano pokazy ratownictwa górskiego, sprzętu ratowniczego, pokazy działań psów ratowniczych oraz zajęcia Akademii GOPR na temat przygotowywania się do wycieczek w góry i zasad udzielania pierwszej pomocy. Goście pikniku mogli też skorzystać ze ścianki wspinaczkowej oraz wziąć udział w licznych konkursach i pieszej wycieczce na Jaworzynę Krynicką – oczywiście w asyście ratowników.

Od 2011 r. motoryzacyjnym partnerem GOPR jest Mercedes-Benz. Polski oddział marki spod znaku trójramiennej gwiazdy regularnie przekazuje pogotowiu nowe samochody, a także współorganizuje kampanie społeczne, takie jak „Bezpieczna zima” czy „Bądź bezpieczny”, promujące m.in. naukę pierwszej pomocy. 

„Zadania GOPR – niesienie pomocy tym, których życie lub zdrowie są zagrożone, zapobieganie wypadkom oraz ochrona środowiska górskiego – wpisują się w wartości Mercedes-Benz. Tym bardziej cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę, a nasze SUV-y będą mogły przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na górskich szlakach i zapewnić odpowiedni komfort pracy ratownikom” – powiedział Paweł Miszkowski, Dyrektor Marketingu i Produktu Mercedes Ben Cars na region  Europa Środkowa.                                                                                    

„To kolejny rok współpracy GOPR z Mercedes Benz Polska. Po raz piąty otrzymujemy nowe samochody. Dzięki nim prowadzenie i kierowanie akcjami ratowniczymi staje się skuteczniejsze, a pomoc przychodzi zdecydowanie szybciej. Są niezawodne i ekonomiczne w eksploatacji. Współpraca z Mercedes Benz Polska jest wyróżnieniem i uznaniem dla trudnej pracy ratowników górskich GOPR” – powiedział Jacek Dębicki, Naczelnik GOPR.

Jan Łuszczewski Prezes ZG GOPR serdecznie podziękował za dotychczasową owocną współpracę i wyraził przekonanie o jej kontynuacji w kolejnych latach. 


Do GOPR trafiło 8 Mercedesów – są to egzemplarze modelu GLC 220 d 4MATIC
z 2,1-litrowym turbodieslem o mocy 170 KM, 9-biegową skrzynią automatyczną 9G-TRONIC oraz aktywnym napędem na obie osie 4MATIC. W trosce o najwyższe bezpieczeństwo podczas jazdy nieutwardzonym drogami, w lasach i po zmroku samochody wyposażono w aktywne reflektory LED oraz pakiet Off-Road z dodatkowymi osłonami podwozia i podniesionym zawieszeniem. 

Jacek Dębicki – Naczelnik GOPR