PZU wspiera ratowników GOPR

2017-08-16

Podczas pikniku charytatywnego Fundacji  GOPR i Dnia Ratownika Górskiego z okazji 65-lecia GOPR, który odbywał się w dniach 5 i 6 sierpnia 2017 r. w Krynicy Zdroju ratownicy GOPR otrzymali 700 nowych plecaków.

W ramach trwającej już od 12 lat współpracy pomiędzy PZU, a GOPR Pan Mateusz Niewczas – Dyrektor ds. Sponsoringu i Prewencji wręczył naczelnikom siedmiu Grup Regionalnych GOPR plecaki marki Salewa. Jest to kolejne wsparcie rzeczowe naszej Organizacji w bieżącym roku. Na początku roku, podczas wspólnie organizowanej akcji: „Bezpieczna zima z GOPR” w Szklarskiej Porębie, GOPR otrzymał siedem pojazdów czterokołowych Can-Am Outlander 650 Max Pro, po jednym dla każdej Grupy.  PZU jest jednym z najdłużej współpracujących z GOPR partnerem. Przekazana w tym okresie pomoc rzeczowa i finansowa szacowana jest na kilka milionów złotych. Ale największym osiągnięciem jest działalność prewencyjna znacząco podnosząca bezpieczeństwo w górach.

Obecnie Powszechny Zakład Ubezpieczeń wprowadził specjalną ofertę ubezpieczenia dla ratowników GOPR „Bezpieczny powrót”. Ubezpieczenie to jest kierowane nie tylko dla ratowników GOPR, również dla wszystkich którzy spędzają aktywnie czas w górach, zawodowo, rekreacyjnie, wyczynowo. Z ofertą można zapoznać się na stronie www.bezpiecznypowrot.pl lub www.pza.org.pl

Jacek Dębicki – Naczelnik GOPR