WOŚP dla GOPR

2018-06-11

W dniu 6 czerwca 2018 r. na placu Defilad pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się uroczystość przekazania przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprzętu medycznego Górskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu. Dokładnie 20 lat temu w czerwcu 1998 roku WOŚP przekazała GOPR 14 pojazdów czterokołowych (quad) Honda TRX 400. Były to pierwsze tego rodzaju pojazdy używane przez służby w Polsce. Siedem lat później otrzymaliśmy pierwsze półautomatyczne defibrylatory AED (14 sztuk).

Tym razem Jurek Owsiak w imieniu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazał Górskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu (7 Grup Regionalnych i Zarząd Główny) 15 półautomatycznych defibrylatorów AED oraz 8 urządzeń do mechanicznego ucisku klatki piersiowej o łącznej rynkowej wartości 650 000 PLN. Jednocześnie zapowiedział, że jeszcze w tym roku GOPR otrzyma plecaki R1, plecaki ratownika medycznego i zasobniki z dodatkowym wyposażeniem medycznym.

Naczelnik GOPR Jacek Dębicki w imieniu obecnych na uroczystości Naczelników Grup Regionalnych i wszystkich ratowników GOPR gorąco podziękował za wieloletnią pomoc oraz przekazane urządzenia. Wręczając specjalną „Statuetkę GOPR” i koszulkę ratownika, powiedział - Jurek, to co robisz wraz z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest wspaniałe, budzi podziw, uznanie i szacunek milionów ludzi, także ratowników górskich. Niech prowadzona przez Ciebie „Orkiestra” gra do końca świata i jeden dzień dłużej.

Statuetka GOPR jest specjalnym i wyjątkowym wyróżnieniem dla Osób i Firm pomagających bezinteresownie Górskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu.

Jacek Dębicki
Zdj. Łukasz Widziszowski