III MEMORIAŁ OLKA OSTROWSKIEGO W NARCIARSTWIE WYSOKOGÓRSKIM

2019-02-07

W dniu 2 lutego 2019 r. w Bieszczadach odbył się już III Memoriał Olka Ostrowskiego w narciarstwie wysokogórskim. W imprezie udział wzięło 27 dwuosobowych zespołów reprezentujących Grupy Regionalne GOPR. Trasa ze względu na porywisty wiatr na Połoninach, dochodzący do 140 km/godz. została skrócona o połowę. Uczestnicy wystartowali ze Starego Sioła, następnie przez Przełęcz Orłowicza, Połoninę Wetlińską dotarli do mety w Brzegach Górnych. Honorowym starterem był Piotr Ostrowski. Najlepsi, trasę około 12 km pokonali w godzinę i 15 minut. Zwyciężył zespół Grupy Bieszczadzkiej w składzie: Tomasz Ostrowski, Jan Koza z czasem 1 godz. 14 min. 42 sek. Drugi na mecie był zespół Grupy Podhalańskiej w składzie: Szymon Zachwieja, Mateusz Nawara z czasem 1 godz. 14 min. 52 sek. Trzecie miejsce zajął zespół Grupy Krynickiej w składzie: Jakub Przystaś, Piotr Kożuch z czasem 1 godz. 15 min. 7 sek.

Wieczorem w restauracji Hotelu Górskiego PTTK w Ustrzykach Górnych, odbyło się uroczyste zakończenie Memoriału z udziałem Pana Marka Kuchcińskiego Marszałka Sejmu RP. Specjalną nagrodę ufundowaną przez Państwa Ostrowskich otrzymał najlepszy zespół Memoriału. Puchary dla trzech najlepszych zespołów wręczyli Pan Marek Kuchciński, Prezes ZG GOPR Mirosław Górecki, Naczelnik GOPR Jacek Dębicki, Wiceprezes Grupy Bieszczadzkiej GOPR Andrzej Małek, Nagrody rzeczowe ufundowane przez Partnerów i Sponsorów GOPR: Alp, Salewa, PZU, POLKOMTEL, Tatra, LG zostały rozlosowane pomiędzy wszystkich uczestników Memoriału.

Pomimo trudnych warunków pogodowych impreza przebiegła w miłej, przyjaznej i sympatycznej atmosferze, czego wyrazem były wspólne posiady uczestników, gości i ratowników zabezpieczających Memoriał.

III Memoriał został zorganizowany przez Zarząd Główny GOPR i Grupę Bieszczadzką GOPR. Wszystkim, którzy wspierali finansowo, rzeczowo i pomagali przy organizacji i bezpiecznym przebiegu Memoriału bardzo dziękuję. Szczególne podziękowania kieruję dla całej Rodziny Śp. Olka Ostrowskiego. Do zobaczenia za rok.

Jacek Dębicki
Naczelnik GOPR

Zdj. Jerzy Tomala
Jacek Dębicki