KOLEJNY DAR WOŚP DLA GOPR

2018-10-18

W dniu 16 października 2018 r. na placu Europejskim w Warszawie w czasie próby bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej, organizowanej przez Fundację WOŚP, Jurek Owsiak przekazał drugą partię sprzętu medycznego dla Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Plecaki R1, plecaki ratownika medycznego wraz z wyposażenie oraz zasobniki z dodatkowym wyposażeniem otrzymały wszystkie Grupy Regionalne i Zarząd Główny GOPR.

Plecaki i zasobnik zostały zaprojektowane przez Podkomisję Medyczną GOPR i Szefa Wyszkolenia GOPR. Wykonała je i wyposażyła Paramedica Polska Sp. z o. o. Rynkowa wartość przekazanego sprzętu medycznego to kwota ponad 500 000 PLN.

Jest to druga tura wsparcia Orkiestry dla Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
W czerwcu br. Fundacja przekazała pierwszą partię wyposażenia dla ratowników w postaci defibrylatorów AED oraz urządzeń do mechanicznej kompresji klatki piersiowej o łącznej rynkowej wartości 650 000 PLN.

Dziękując za przekazany sprzęt Naczelnik GOPR przypomniał o ponad 30-letniej współpracy z Fundacją WOŚP. Pierwsze quady w GOPR, a zarazem w kraju, ufundowała Fundacja WOŚP w 1997 roku, pierwsze defibrylatory w GOPR to prezent od Jurka Owsiaka w 2005 roku.

– Jurek dyrygowana przez Ciebie Orkiestra jest jedną z nielicznych instytucji, która całkowicie bezinteresownie pomaga ratownikom GOPR. W imieniu ratowników górskich i swoim dla Ciebie i całej Fundacji przekazuje z serca płynące podziękowania. Jurek graj do końca świata i jeden dzień dłużej. Ratownicy GOPR byli, są i będą zawsze z Tobą i Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Naczelnik GOPR
Jacek Dębicki

Zdj. Łukasz Widziszowski